تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
نویسنده : حجت بهاریفر
شماره : 5457
تاریخ : 22 نوامبر, 2019 :: 4:35
یادداشت مسئولان عزیز! با اجرای «مُرِّ قانون» متخلفان را نقره‌داغ کنید اطلاع‌رسانی از روند برخورد قاطع با متخلفان قطعاً هم نقش «اقناعی» دارد و هم نقش «بازدارندگی».

به گزارش صدای درگز، دربارۀ بی‌تدبیری دولت «تدبیر» در مدیریت افزایش قیمت بنزین و ایجاد فضای ناامیدی از سوی دولتی که وعده «امید» داده بود بسی گفتند و نوشتند؛ به آن نمی‌پردازم. درباره نفسِ این طرح هم تخصص ندارم پس سکوت می‌کنم. اما آنچه لازم دیدم بنگارم دو نکته درباره اقدام حکیمانه رهبر انقلاب است و دو درخواست از مسئولان درگز. شاید بسیاری از ما پس از شنیدن خبر گرانی ۳ برابری بنزین آن‌هم با شیوه‌ای که افتاد و دانید، منتظر ورود رهبر انقلاب به موضوع، برای باطل کردن تصمیم دولت بودیم، اما برخلاف انتظار، ایشان فداکارانه بارِ تمام بی‌تدبیری دولت در این مسئله را به دوش کشیدند و با اعلام حمایت از تصمیم سران قوا بار دیگر ثابت کردند در عمل حامی دولت مستقرند.

در تحلیل این رفتار رهبر انقلاب اشاره به دو نکته بسیار ضروری است.

ایشان با این اقدام خود نشان دادند که؛ [icon type="vector" icon="brankic-icon-checkmark" align="right" size="32" hover_animation="border_increase" ]«قانون» همیشه «فصل الخطاب» است؛ هرچند در شیوه اجرای آن انتقادات به‌جا و زیادی هم دارند و داریم. [icon type="vector" icon="brankic-icon-checkmark" align="right" size="32" hover_animation="border_increase" ]کمک به «پایداری» دولت مستقر در شرایط فتنه و آشوب، وظیفه «آحاد مردم» است.   تضعیفِ دولتِ مستقرِ برآمده از رأی مردم در زمان آشوب و فتنه، حتی اگر خود آن دولت با بی‌تدبیری زمینه‌ساز بروز فتنه و آشوب شده باشد با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست.
از همین رو رهبر معظم انقلاب با «رفتاری چندضلعی» که البته مختص افراد با بصیرت و دوراندیش است، هم‌زمان، هم از دولت مستقر حمایت کردند، هم نگرانی‌های مردم را از تبعات این تصمیم بیان کردند، هم صف «مردمِ معترض» را از «اشرار» جدا دانستند و هم به مسئولان تذکر دادند که با نظارت مانع افزایش قیمت‌ها و افزایش بار گرانی بر دوش مردم بشوند.

رهبر معظم انقلاب درواقع نقشه دشمنان نظام را در ایجاد فضای دوقطبی و تضعیف دولت و نظام را نقش بر آب کردند.

  [quote]آقای فرماندار! آقای دادستان! مسئولان محترم درگز![/quote] «صدای درگز» در جایگاه مطالبه گری و به نمایندگی از مردم شریف و نجیب درگز از شما می‌خواهد:

[icon type="vector" icon="linecon-icon-fire" size="32" hover_animation="border_increase" ]    [highlight txtcolor="#58a834"] آن‌گونه که شایسته اطاعت از امرِ «ولی» است [/highlight]، در اجرای این فراز از توصیه‌های ولی‌فقیه که فرمودند: «[highlight txtcolor="#2d55c4"] مسئولین کشور هم به وظایفشان به‌طور جدّی عمل کنند [/highlight]» با [highlight txtcolor="#ff413a"]اجرای «مُرِّ قانون»، متخلفان را به اشد مجازات نقره‌داغ و مردم را شاد کنید[/highlight].

[icon type="vector" icon="enotype-icon-megaphone" size="32" hover_animation="border_increase" ]    [highlight txtcolor="#35b529"]اقداماتتان را رسانه‌ای کنید.[/highlight] اطلاع‌رسانی در برخورد قاطع با تخلفات قطعاً هم نقش «اقناعی» دارد و هم نقش «بازدارندگی». در این امر مهم و حساس همت بگمارید. [highlight txtcolor="#ff3a3a"]
آبروی نظام بی‌تردید از آبروی متخلفان مهم‌تر است[/highlight].
  حجت بهاریفر سردبیر صدای درگز

© 2020 تمام حقوق این سایت برای صدای درگز محفوظ می باشد.