چهارشنبه ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹

افتتاح منزل مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در درگز

  به گزارش پایگاه خبری صدای درگز ظهر امروز همزمان…

پنج‌شنبه, 8 آگوست, 2019 :: 14:47

کد خبر : 2153

 

به گزارش پایگاه خبری صدای درگز ظهر امروز همزمان با افتااح ۲۰۰۰ واخد مسکونی در سراسر استان خراسان رضوی در شهرستا یک باب منزل مددجویی در شهرستان درگز افتتاح گردید.

دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس نظاره گر افتتاحیه منازل مددجویان شهرستان های استان بود.

محمد حسن فرهادی فرماندار شهرستان درگز در افتتاحیه منزل مدد جوی کمیته امداد گفت: توجه کمیته امداد درسالهای اخیر به تهیه مسکن مددجویان بی نظیر بوده و یکی از مهمترین هزینه های سبد خانوارها مسکن است که تامین آن می تواند در توانمندسازی خانوارهای مددجو بسیار کارآمد و مفید باشد.

فرهادی در ادامه گفت: رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) اخیرا به صورت ویژه به سمت توانمندسازی مددجویان رفته که نشان از اهمیت بالای این قشر جامعه می باشد.

رئیس شورای تامین شهرستان درگز در ادامه افزود: درسال ۱۳۹۷ یک کار جهادی در حوزه مسکن مدد جویان در شهرستان درگز صورت گرفته به نحوی که آمارهای مقایسه ای بیانگر این است که عملکرد سال ۹۷ بهتر از ۳ سال قبل می باشد.

فرهادی گفت: در حوزه تعمیرات منازل مدد جویان ۱۲۸ مورد درسال گذشته داشتیم احداث مسکن شهری ۲۹۳ مورد که ۲۳۱ مورد تحویل مددجویان شده است .
فرهادی اظهار داشت: اعتبارات هزینه شده به ازای هر خانوار مبلغ ۲۵ میلیون تومان که به تعداد ۱۴۶ خانوار وام مقاوم سازی مسکن روستایی به مبلغ ۳۶۵۰ میلیارد تسهیلات توسط دولت تدبیر و امید جذب شده است.

وی در ادامه گفت: علاوه براین مبلغ ۱میلیارد و ۳۵۰میلیون تومان کمک های بلاعوض پرداخت گردیده است که ۵۰درصد کمک دولت تدبیر و امید بوده و ۵۰درصد کمک های خیرین نیکوکار بوده است.

در این ویدئو کنفرانس فرهادی گفت: مددجویی که در منزل ایشان هستیم و بصورت نمادین مسکن ایشان افتتاح شد از مددجویان زن سرپرست خانوار که همسرش را ازدست داده است و قبل از اینکه این مسکن برای ایشان تهیه شود مستاجر و در شرایط بسیار سختی همراه فرزندش زندگی می کردند باتوجه به شناسایی مددکاران امداد جو برای این خانواده این سرپناه تهیه شد این مسکن ۶۰ متر مربع مساحت دارد که با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیون تومان ساخته شده است.

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری «صدای درگز» است. نقل مطالب با ذکر منبع اشکالی ندارد.